AQT České Budějovice

První březnovou sobotu se v Českých Budějovicích konal 1.závod ČP v aquatlonu 2018. Už se dá říci téměř tradičně, se mi skoro nepodařilo na závod dostat :D. V pátek večer jsem chtěl vyrazit do Prahy, kde přespím a druhý den ráno pokračovat do Budějovic. Jenže mrazy tomu nechtěli. Nenastartoval jsem. Když se mi to po nabití baterie přeci jen podařilo, zamrzlá nafta zapříčinila, že auto se dostalo do nouzového režimu (to znamená, že se autem dojedete maximálně do servisu, kde zkontrolují motor a režim vypnou). To by zase takový problém nebyl, kdyby ale nebylo 7h večer a já už neměl být dávno někde jinde. Zavolal jsem tedy mému “spasiteli” Lukášovi Netíkovi, jestli by mi nějaké auto nepůjčil. Fabie nenastartovala. Nějaká auta má v Praze a dodávka je plná jeho kuchyně z jeho nového bylo. Cestování vlakem by bylo na dost dlouho, tak vyhrála dodávka z kuchyní. Nábytek jsem vyložil doma a konečně vyrazil. Bylo dost praktické jet na závod, kde potřebuji jen plavky a boty, největším autem které můžu řídit :).

Taktika do závodu byla jednoduchá, vyhrát. Z plavání jsem měl dobrý pocit, ale pouze do doby, než jsem se dozvěděl čas :). Spolu s dalšími dvěma závodníky jsme plavali bok po boku celých 400m a všichni jsme si věřili, že když poplaveme společně, tak na konci dohmátneme jako první (to jsem si řekli až v cíli). Nakonec jsem se všichni tři vešli do jedné desetiny.

5km běh se odehrával v parku na 1km okruhu. Dobří matematici už vědí, že jsme běželi 5 okruhů :). Běžel jsem takový standard, ale na vítězství mi to v pohodě stačilo.

Vzhledem k vyladění na závod (v pátek jsem místo 5km plaval jsem 4km, jinak jsme trénink nijak neupravoval) dopadl závod docela dobře. Triatlonové závody začínají až za 3 měsíce a tak na to, abych byl v dobré formě je času dost. Závod se mě líbil a bavil mě, takže se určitě ještě na některých aquatlonech ukážu.

1 komentář u „AQT České Budějovice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *