Projekt Olympiáda

Reprezentace ČTA

„Olympijské hry v Tokiu vás nemusí zajímat, to by se musel stát zázrak aby jste se tam dostali“. To jsou slova nového reprezentačního trenéra a pro mě jasné utvrzení v tom, že pod jeho vedením tedy rozhodně trénovat nebudu.

Do následující sezóny jsem byl vybrán do „top teamu“, znamená to pro mě lepší podporu od reprezentace. Přes to jsem se rozhodl odmítnout účast na veškerých společných soustředění a srazech. Ze začátku jsem od celé ČTA schytal značnou kritiku, ale nakonec se podobně jako já, rozhodlo více závodníků.

Olympijské hry 2020

Můj cíl na následující roky je jasný, úspěšná reprezentace České republiky na Olympiádě 2020 v Tokiu. K nominaci potřebuji 2 roky sbírat body na SP a WTS. Nejlepších 12 bodových výsledků se potom sečte a 55 prvních lidí v redukovaném pořadí se dostane na OH. (Redukované pořadí znamená, že každý stát může vyslat jen určité množství sportovců, maximálně 3). Podmínky jsou vlastně ještě o něco složitější, aleje asi zbytečné je tedy všechny popidovst.

Do Olympiády zbývá 2,5 roku. Po důkladném studiu blogu Lionela Sanderse, jsme se s mým trenérem domluvili na úplně novém tréninkovém systému. Upustíme od klasického najíždění a nabíhání velkého množství kilometrů a budu se soustředit daleko více na sílu a rychlost. V plánu na tuto sezónu mám také změnit svojí běžeckou techniku a zlepšit plavání v neoprenu.  V roce 2018 se chci v plavání na 1500m dostat na čas 16:30 (na dlouhém bazénu) a v běhu na 10 km pod 31 min. Samozřejmě celý proces tréninků je celkem složitý, ale tím vás tady nebudu nudit a zároveň nechci prozrazovat tréninkové metody, které ještě nemám ani ověřené.

Pokud toho mám opravdu docílit, je potřeba nejen kvalitní trénink, ale je potřeba sehnat značné množství financí. K tomu mi pomůže jeden z nejchytřejších a nejúspěšnějších lidí, se kterými jsem se kdy setkal a patrně i setkám, Petr Moučka. V tuto chvíli společně připravujeme řadu projektů, které mi pomůžou s financováním mého snu a brzy snad rozjedu i nějaké své vlastní podnikání.:) Je skvělé potkat se s takovým inspirativním člověkem a poslouchat jeho názory a rady. Ve mně to zatím zanechalo spousty nových možností, vědomostí a v neposlední řadě obrovské množství motivace.

Pevně věřím, že můj cíl je stále hmatatelnější a že na OH 2020 budu patřit mezi nejlepší triatlonisty světa a úspěšně reprezentovat Českou republiku.