Super Sprint Bratislava

Konečně nastala sezona triatlonových závodů. Prvním startem pro mě letos byl super sprint v Bratislavě. Závod byl zařazen do Českého poháru a kromě netradičních distancí, nabízel i štědré prize-money. V pátek odpoledne jsem sám vyrazil autem vstříc 3,5h řízení. Cestu jsem si opravdu skvěle užil. Je hrozná sranda cestovat sám, když se můžete plně soustředit jen na řízení a nikdo vás při tom neotravuje  :D.

V sobotu ráno jsem se vydal brzy na prezentaci a moc nevěděl co mě čeká, protože s propozicemi závodu jsem si zrovna moc nepotykal. Na místě jsem zjistil alespoň to, kdy mám první závod. Kolik startů ale vlastně bude, jsem v té době pořád netušil. Nakonec bylo ve 2 dnech 5 závodů, všechny na tratích super sprintu(175-5-1,5) s různým pořadím disciplín.


V prvním závodě, v 7 rozjížďce a na 2. dráze (možná to bylo jinak, asi to ale není úplně podstatné)  jsem spolupracoval s Tomášem Křížem (pro někoho známého jako Matěj, ještě jednou sorry :)). Společně jsme objeli celý triatlon a kontrolovali postupové příčky. Nakonec z toho pro mě byl dokonce postup z prvního místa.

Odpolední semifinále začínalo během, následovala cyklistika a nakonec plavání a doběh do cíle. Bez větších problému jsem si ohlídal postup.

V neděli se konali 3 závody. První ve složení cyklistika, běh, plavání. Další 2 byli klasické triatlony. Postupně se vyřazovali závodníci až nás do finále zůstalo jen 10. Cítil jsem se dobře a kontroloval pozice na čele a postup mi neunikl.

Cestou na start finálového závodu, jsme se s Ondrou Olšarem domluvili, že zkusíme uplavat a pak ujet na kole a přesně to jsme udělali. Po cyklistice už jsme měli náskok bezmála půl minuty a bylo jasné, že o vítězství se rozhodně mezi námi. Víc sil jsme měl já a tak jsme vyhrál. Ondra bral stříbro a 3. doběhl Čelda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *