Winter run HK

Pro svůj letošní první start jsem si vybral Winter run doma v Hradci Králové. Závod se konal v den prvního kola prezidentských voleb (vzhledem k závodu „hodně podstatná informace !“ ) a měl dokonce mezinárodní účast (na startu byla jedna závodnice ze Slovenska).

Žádné velké jméno jsem na startovce neobjevil (kromě Jana Volára). Soupeři sice přijeli, ale pouze v roli diváků. Co je ale ještě horší, tak například Miloš Kratochvíl, nejen že nezávodil, on ani nešel volit prezidenta!.

Už na startu jsem byl jako tradičně velká atrakce. Tentokrát proto, že jsem startoval jako jediný z celého pole v kraťasech. Trasa závodu vedla podél Labe. asi 70% po asfaltu, zbytek v blátě 🙂 takže na rychlý čas to nebylo. Závod byl napínavý až do mety 8,6 km do cíle ( celkem závod měřil 8,65 km), tam se mi podařilo dostat se na čelo a na něm vydržet až do konce závodu. Průměrnou rychlost jsem držel kolem 3:15 min/km a poslední km jsem běžel dokonce 3:02. To na leden a na dané podmínky není tak špatný. Co jsem ale opravdu vůbec nezvládl a bude potřeba na tom v následujícím období pracovat, je usmívat se na fotkách. Večer, v rámci regenerace, mě ještě čekala hodina v posilovně a 4,5 km plavání. Takže nakonec z toho byl kvalitní tréninkový den a potvrzení slušné kondice před sezonou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *